www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Какво може да се направи за ромите?


Страници: (2) [1] 2  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Какво може да се направи за ромите?, Естествено, ние ще направим нещо ЗА тях.
bLaf
  Публикувано на: 10.2.2007, 23:51
Quote Post


Новодошъл
*

Група: Участници
Съобщения: 5
Участник # 809
Дата на регистрация: 10-February 07



Здравейте!Нов съм тук.Видях, че преди половин година някой е писал за проблема с ромите, та си рекох да възродя темата.

Живея в Шумен(град населен с доста роми) и то в квартала над така наречената "ромска махала", т.е. винаги щом трябва да изляза някъде(дори и до училище) трябва да мина през този квартал... е естествено, там е пълно с роми, спирали са ме много пъти за пари, цигари.. други глупости, но преди 3 дни прекалиха вече!
Преди 3 дни трябваше да излизам.. точно на границата където започва "ромската махала" срещу мене се появяват 2-ма роми - единия висок и слаб, другия нисък и набит.Към 7 часа.. достатъчно тъмно.Без да искам докосвам с лакътя си(ръцете ми бяха в джобовете) лакътя на по-ниския мангал.. реакцията беше страшна.. обърна се, хвана ме.. почна да ме псува нещо.. аз го гледам и му се чудя.. почна да ме претърсва за пари, аз му разкарах ръката, оня нещо се изнерви.. започна да ме заплашва с бой.
Както си говорим сладко-сладко, отзаде се задава някой в тъмнината.. опаа.. 3-ти мангал smil4453a9006c2f4.gif
Почват да си говорят нещо на цигански.. "усещам, че атмосферата не е добра за мен".. тъкмо ще се отскубвам от ръцете на тоя, че да избягам като единия ме удря по гърба и после тоя по-ниския ме удря в окото..добре че се съвзех бързо и избягох... бягам 200 метра и тъкмо съм се успокойл, че съм ги задбягал като се обръщам и гледам и 3-мата на 15 метра зад мен... още половин километър спринт.. онея все зад мен, накрая се спряха и започнаха да ме замерят с камъни... неточни са! smil4334a79125a1c.gif

Добре, това си е моя случай - нещото, което ме подтикна да напиша тази тема.Но сега се сещам за скорошния случай на един съученик.
Това става преди седмица на центъра на града, към 23:30...Моя съученик се прибира отнякъде като по една от уличките се оказва, че върви зад няколко мангала.Обръщат се, почват да коментират нещо по него, накрая някой от тях отива при него и му иска пари.Той естествено се прави на чукнат, като накрая всичките мангали го заобикалят, хващат го за якето и започват да го раздърпват.
Той успява да си разкопчее якето и да им се изплъзне, като якето му остава при тях.Те започват да бъркат за пари, да скачат по якето му...Като вижда, че има удобен момент, той прибягва да си го вземе, но друг мангал го хваща и го удря няколко пъти с бокс.Накрая му хвърлят якето и си заминават.
Той още има зачервено около окото.

Кофтито от двете ситуации е, че когато един познат(и на мен и на моя съученик) отиде да говори с някакъв общински нещо-си и споделил проблема с мангалите, общинския представител(или нещо такова) му казал, че за такова нещо дори не бил подозирал smil4334aa44c7e89.gif мухахах...

Та, има ли други хора, които са попадали в подобни ситуации?
И дайте идеи за решението на проблема с насилието от страна на ромите(освен личната защита като бойни изкуства и тнт)?
PM
Top
Karutzar
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 214
Участник # 433
Дата на регистрация: 16-June 06



Не зная кой беше споменал (може и да не беше от този форум) аз АК-47.
С бая пълнители.
smil4341944e6b0c8.gif Ама не бях го споменал аз де...
Виж моята галерия- За Черния Полк - в коментарите - ставаше въпрос за мангалите и тяхното превъзпитание smil4334abded4493.gif


--------------------
??????? ??????????
PMEmail Poster
Top
bLaf
  Публикувано на: 11.2.2007, 0:48
Quote Post


Новодошъл
*

Група: Участници
Съобщения: 5
Участник # 809
Дата на регистрация: 10-February 07



smil4334abded4493.gif

не успях да открия точно кое изображение е с коментарите в галерията.. просто толкова са много в категория "цигани" smil4334a3cd1fd8f.gif

аз лично си мислех за следното.

В големите ромски квартали ромите са толкова единни, че ако българин минава от там може да не излезе без наранявания.А ако ги "ударим" именно в това тяхно единство?Да се предложи на някои ромски семейства да се преместят на други улици.. естествено в някакви изоставени сгради.Например предтекста да е - "Господин РОМ, незаконно сте си построили къщата... ще се наложи да ви преместим Вас и цялото Ви семейство от 16 души на друга улица няколко километра по-надолу".Освен това, това не е само предтекст... 2/3 от къщите, строени от ромите са незаконни.
Ромите не правят много злодеяния около собствения си "РАЙОН" smil3dbd4e5e7563a.gif

И друго...
Господата Роми постоянно търсят правата си.. искат да получават максималното от Държавата, но Държавата явно е свикнала да я "изстискват" до последната капка по този начин.. а тя да не държи на своето си и да не се отстоява.Естествено, само да подчертавам и да повтарям каква е ситуацията в момента няма да я промени.Въпроса е, че има стотици незаконни къщурки... които ако бяха строени от българи сигурно нямаше да останат толкова дълго.

Нека да опитаме нещо ново.Ако не стане с него, ще опитаме друго... докато стане.Не казвам да изселим ромските семейства от родната им ма'ала... поне просто да са на равно със закона... нали това искат?

(ама ме бива да увивам локуми като някой "политик"...ужасно ) smil4453a9006c2f4.gif
PM
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 092
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Аз примерно си имам своя тактика. Често се налага да ходя в мангалските квартали в Пловдив. Когато вляза, не се държа като овца, а като господар. Ходя си спокойно, подмятам им това, онова, заговарям по някой, ей тъй просто за да има контакт. Мангалите са като животните, дивите, усетят ли те, че имаш страх, почват да те приемат като жертва и те нападат. Важен е респекта, който те ще имат от тебе и да не падаш в съзнанието си на тяхното ниво. Откровено казано, българските младежи, не всички, но значителна част, на външен вид изглеждат като зайци, (носят се по европейски и хамерикански), за да употребя по-мека дума, а отвътре нямат самочувствие на Българи.
Това се усеща от животните, т.е. мангалите и те стават агресивни. Станат ли агресивни, значи са те възприели като жертва и тогава се събират на глутница.
Обратното, когато ги видя в моя квартал, сменям тактиката. Там не ги поздравявам, там се държа агресивно, и то така, че да им се смръзне усмивката и да не си допият кафето. Нямат работа в нашите територии.
PMEmail Poster
Top
Запознат
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 759
Участник # 169
Дата на регистрация: 3-November 05



Из протоколите на на ДС:
1. Стрелички с отрова-тихо от разстояние, без следи.
2. Изключително мощни електрошокове-натискаш, пада и не става повече.
3. При голям студ-събличаш го гол и го връзваш с верига през врата за някой стълб или ограда, заливаш го с една кофа студена вода, правиш му снимка и си тръгваш.
4. При ръкопашен бой, поваляте неподвижен мангал/а/ите, събувате му гащите, обръщате го с ануса нагоре, вадите бутилка пенополиуретанова пяна, пъхаш в отверстието тръбичката, натискаш спусъка за няколко секунди. Може да се пробва със силикон или сгъстен въздух.

Да се прилага при самоотбрана!
PM
Top
bLaf
Quote Post


Новодошъл
*

Група: Участници
Съобщения: 5
Участник # 809
Дата на регистрация: 10-February 07



QUOTE (Jordan_13 @ Feb 11 2007, 12:54 AM)
Откровено казано, българските младежи, не всички, но значителна част, на външен вид изглеждат като зайци, (носят се по европейски и хамерикански), за да употребя по-мека дума, а отвътре нямат самочувствие на Българи.

И тук трябва да поясниш как според теб се носи един българин?
с яке с бяло зелено червено ли? smil4334a6f863501.gif

Говорим погледнато средностатистически естествено.Всеки може да си носи каквото иска.
PM
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 092
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (bLaf @ Feb 11 2007, 01:07 AM)
QUOTE (Jordan_13 @ Feb 11 2007, 12:54 AM)
Откровено казано, българските младежи, не всички, но значителна част, на външен вид изглеждат като зайци, (носят се по европейски и хамерикански),  за да употребя по-мека дума, а отвътре нямат самочувствие на Българи.

И тук трябва да поясниш как според теб се носи един българин?
с яке с бяло зелено червено ли? smil4334a6f863501.gif

Говорим погледнато средностатистически естествено.Всеки може да си носи каквото иска.

Ами най-малкото да не се епилира, и да няма вид близък до този на жената smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif , за да не събужда освен дивите и някои други мераци на животните.
PMEmail Poster
Top
bLaf
  Публикувано на: 11.2.2007, 2:01
Quote Post


Новодошъл
*

Група: Участници
Съобщения: 5
Участник # 809
Дата на регистрация: 10-February 07



хаха ;)
да се бръсне може а?.. че тъкмо се избръснах smil4334a43204b20.gif

а то другия мерак за който говориш пак си е див smil4334a3cd1fd8f.gif
PM
Top
po3ok
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 65
Участник # 96
Дата на регистрация: 1-September 05



здрасти, бЛаф!

Предлагам да наричаме нещата с истинските им имена! Политкоректността е една пълна глупост. Моля те, прегледай материалите, които ще излязат с ключовата дума "чандала". Доста интересно, както и всичко останало на този сайт.

Няма гейове - има педерасти, содомити и прочие глиномеси.
Роми няма - има чандала, или както ги наричат от Чукотка до Бретан - цигани (не случайно казвам Бретан - французите също имат "тзиган", наравно с "житан"). smil3dbd4e398ff7b.gif

PM
Top
Севар
Публикувано на: 11.2.2007, 12:43
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 371
Участник # 13
Дата на регистрация: 11-July 05



Точно така, po3ok. Както е с всеки един проблем, така и с циганския, ако той се дефинира по правилния начин и нещата се наричат с правилните имена, то може да се каже, че проблема е на 50% решен. Като за начало не може да ги наричаме "роми". Защо? Наскоро ми обърнаха внимание на значението на тази дума в циганския език. Думата "ром" е придобила значението на човек. Нас пък ни наричат гяури, даса, гайо и т.н. Напълно в еврейски стил. Нормално ли е да казваш "човек" на някой, който те нарича "добитък"?
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Top
Eлтимир
Публикувано на: 11.2.2007, 12:48
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



А освен всичко друго, името "Рома" е запазена марка от хилядолетия. Не знам дали някой си спомня, но така се наричали Римляните. така се наричат в момента и гражданите на съвременен Рим. Впрочем я се опитайте да наречете мангалите "Рома" в Италия или Румъния. Казват, че за подобна наглост там някои яли бой...


--------------------
PM
Top
DragSShaN
Публикувано на: 11.2.2007, 13:05
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 392
Участник # 421
Дата на регистрация: 9-June 06



В моя роден град Петрич от близо 2-3 месеца една циганка обикаля по кафетата с бебе и проси пари .... доста жалка гледка . Отдавна съм я предопредил да не ме доближава , но явно мършата си е помислила , че съм я забравил, понеже доста време ме избягваше и миналата седмица доиде да ми търси пари ........ да ама не . Нещо ме напипа в лошо настроение и се наложи да и вкарам два три "аргумента" челно за да не прави повече тая грешка ....... жалко , че при разговорите малкото мангалче падна от ръцете и smil4334acc8dd304.gif smil4334a5f2e45cb.gif


--------------------
??? ?????????, ??????, ??????, ??????! ???????? ????????! ??????, ??????, ??????!
PMUsers Website
Top
Azerath
Публикувано на: 12.2.2007, 12:27
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 428
Участник # 9
Дата на регистрация: 8-July 05



QUOTE (DragSShaN @ Feb 11 2007, 01:05 PM)
жалко , че при разговорите малкото мангалче падна от ръцете и smil4334acc8dd304.gif smil4334a5f2e45cb.gif

Просто инцидент, на всеки може да се случи.
smil4334a5f2e45cb.gif


--------------------
“???????? ??????? ? ??????? ? ??????? ????? ?? ?????????.” (???????? ????). ???????, 6774 IYI "??????? ?? ??????? ??????????? ?? ??????????? ?? ??????? ???????? ?????? ????????." (????? ??????) 1941
PMEmail PosterUsers Website
Top
pitbull
Публикувано на: 12.2.2007, 14:14
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 47
Участник # 362
Дата на регистрация: 4-May 06



Искам да задам един леко страничен въпрос по темата с мангалите!
А именно в играта "Стани богат" има въпрос ,в който се пита : "Кой е бил официалния език на РОМъния допреди 1850 година? А верният отговор е : Българският език. От всички хора, с които съм разговарял ( вишисти,машинисти и к'ви ли още не), абсолютно никой не беше запознат с факта! И следващият ми въпрос е дали има някой от форума , който да внесе яснота по въпроса как за толко малко време се е напълнило с мангали ,прогнила азбука и история пълна с лайна. И евентуално кой е ръководил процесите (всички знаем кой разделя и владее smil4334a5a360a6a.gif , но все пак това са сравнително скорошни процеси,а отзвукът е крайно интересен)

П.П. Предполагам се досещате щом официалният език е бил Български , значи цялата администрация,пари ,официални документи и прочее ще можем да ги разчетем поне smil4334a7c1e8c32.gif
PM
Top
Tangru
Публикувано на: 15.2.2007, 13:09
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 190
Участник # 674
Дата на регистрация: 16-November 06



Циганин подкарва колата си, след като бива прострелян, 3 пъти

QUOTE

Предстоят няколко операции, но лекарите гарантират, че няма опасност за живота му.  За да получат информация за състоянието, роднини, близки и приближени на пострадалия обградиха “Пирогов”. Отказаха да коментират и забраниха да бъдат снимани. По-словоохотлив се оказа лидерът на партия “Евророма”, като общият ромски произход с пострадалия го доведе в болницата. Кънчев уточни, че раненият е високопоставен член на Мешерето и е средно заможен човек.


Справките показват, че е криминално проявен за заплаха за убийство, за прояви на хулиганство и саморазправи.


--------------------
'??????? ? ?? ???? ??-???????, ?? ??????? ???????????? - ??? ? ??-??????? ?? ???????, ?????, ?? ???????????' ?????? ???????
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020